W pierscieniu ognia

W pierścieniu ognia (Igrzyska śmierci, #2) - Suzanne  Collins, Piotr Budkiewicz, Małgorzata Hesko-Kołodzińska Igranie z ogniem zaserwowane przez panią Collins bardzo mi się odpowiada. Rzadko kiedy książki wciągają mnie tak mocno, że mimo piekącego bólu oczu od długiego czytania, jestem na tyle zdeterminowana by czytać dalej.

Jeszcze przed czytaniem pierwszej części zastanawiałam się nad fenomenem Igrzysk. Tego jak wszyscy pochlebnie się o nich wypowiadali. Po przeczytaniu już wiedziałam, że nie jest to zwykła historia z mdłą „miłością” w tle, a walka o przetrwanie. Nie ma tu nic ułagodzonego, upiększonego w niewyobrażalny czasem sposób. Gdzie zwykle tematów trudnych się nie podejmuje. Tu wszystko pokazane jest z czasem brutalne dokładnością. Druga część utrzymuje poziom poprzedniczki, co również jest bardzo ważne.

Jestem ciekawa co wydarzy się w kolejnej części i już teraz czuję niedosyt, to pragnienie wiedzy co będzie dalej i jak się sytuacja rozwinie. Polecam. Nie ma tu co więcej pisać, kto chce ją poznać i tak musi przeczytać ją samemu. A ja nie lubię psuć niespodzianek. :)

http://czytamjestempodrugiejstronielustra.wordpress.com/