Igrzyska śmierci

Igrzyska Śmierci (Igrzyska śmierci, #1) - Suzanne  Collins, Piotr Budkiewicz, Małgorzata Hesko-Kołodzińska Widziałam jak wielu czytelnikom ta książka przypadła do gustu i jak potem królował film. Teraz kiedy w kinach pojawił się kolejny, postanowiłam zajrzeć do książki i zobaczyć czy rzeczywiście jest taka fantastyczna, na jaką została wykreowana. Filmów nie widziałam by nie psuć sobie odbioru.

Książka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Myślę, że wiąże się to z faktem, że każdy element „nowości” który reprezentuje dana seria jest ich najlepszym ogniwem. Nie ma się poczucia, że w większości lub jakiejś części jest to po prostu zwykły, odgrzewany kotlet.

Tak wysoką ocenę daję tylko w przypadku kiedy książka całkowicie mnie wciągnie i czyta się ją błyskawicznie. To znak, że jest tak interesującą, że przez wiele godzin nie można się od niej oderwać. Do tego jest napisana bardzo przystępnie, a podjęty temat doskonale ukazany.

Jeśli ktoś lubi science-fiction to jest to bardzo dobra pozycja, chociaż fani super gadżetów i wymyślnych systemów, takich opisów za wiele nie dostaną. Więcej takich rzeczy widać za to w filmie.

http://czytamjestempodrugiejstronielustra.wordpress.com