Szyfr Szekspira

Szyfr Szekspira - Jennifer Lee Carrell Postać Szekspira jako twórcy wybitnych dzieł kultury angielskiej, przynosi wiele zainteresowania i rozważań. Wszystkie tajemnice, którymi okryta jest ta postać i próby ich tłumaczenia w sposób naukowy, prowadzą do dyskusji i kontrowersji. Stały się również inspiracją dla snucia licznych opowieści. "Szyfr Szekspira" jest jedną z nich.

Dawno nie czytałam książki, która tak bardzo by mnie wciągnęła, że aż nie chciałam się od niej odrywać. "Szyfr Szekspira" jest książką bardzo dynamiczną, z szybką akcją, zagadką na zagadce i niespodziewanymi zwrotami akcji.

Jest podzielona trochę jak sztuka - na 5 aktów, rozdzielonych interludiami, cofającymi nas do czasów szekspirowskich. Postacie są bardzo wyraziste, ale przy tym tajemnicze, zmieniają się wraz z biegiem czasu i ciężko określić kto jest z nami, a kto przeciwko nam.

Jest to książka bardzo interesująca, świetnie wpleciona w świat faktów i mitów o Szekspirze. Dla zainteresowanych jego twórczością ta książka będzie świetną przygodą, ale myślę, że nie tylko dla nich.

By nie psuć zabawy, nie warto dodawać nic więcej. Każdy sam musi się rzucić w wir zagadek i to na własną odpowiedzialność.

http://czytamjestempodrugiejstronielustra.wordpress.com